Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

W ostatnich dniach, czyli 7.03 o godz. 20:00 miał miejsce wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O dyskusji tej zrobiło się bardzo głośno i bezustannie jest to jeden z wiodących tematów w otoczeniu różnorodnych tabloidów. Po wycofaniu się pary z rodziny królewskiej a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych to był pierwszy łączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego. Podczas spotkania z Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Na rozmowie ujawniły się oskarżenia obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, na podstawie upowszechnionego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym sporze w rodzinie królewskiej są właściwie po stronie królowej Elżbiety i reszty członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Jednak nie da się zaprzeczyć, iż poparcie jest niezrównanie odmienne, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Brytyjskie tabloidy dostrzegają, iż jeśli Meghan i Harry zechcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili nieodwołanie swoją okazję. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para królewska poruszyła również motyw myśli samobójczych Meghan a także tego, że książe nie zaobserwował wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam podkreślił.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, zajmujący się generowaniem różnorodnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili 4 znawców omawiających w mediach sprawy rodziny królewskiej na skomentowanie wywiadu 2 dni przed jego emitowaniem. Eksperci, w tym przeszły prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, omówili całą rozmowę, sugerując w ten sposób Oprah Winfrey stronniczość a z kolei Meghan Markle wykorzystywanie ostrego oraz bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan pokazany został w wieczorem w TVN24. Co istotne, rozmowę tą obserwowało średnio w przybliżeniu 1mln odbiorców. Stacja stała się wtedy wiceliderem na rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowoż mówi się, jakoby wywiad ten tylko udowodnił legendę dotyczącą Winfrey jako dziennikarki, która umie wyciągnąć z rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Biorąc pod uwagę niesłychane szczegóły książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Bez dwóch zdań należy stwierdzić, iż temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością często analizowany.