Villarreal pokonał zespół Czerwonych Diabłów i wyciągnął rękę po puchar! Olbrzymie doznania w finałowym starciu zmagań Ligi Europejskiej!

Villarreal pokonał zespół Czerwonych Diabłów i wyciągnął rękę po puchar! Olbrzymie doznania w finałowym starciu zmagań Ligi Europejskiej!

Duża ilość fanów futbolu wyczekuje na finałowe mecze najbardziej popularnych turniejów i żadnym sekretem to nie jest. Za 14 dni rozpoczną się Starego Kontynentu mistrzostwa, co znaczy że będziemy widzami ogromnej liczby piłkarskich pojedynków. Jednak przed tym jak to nastąpi czekają na nas pojedynki finałowe w popularnych klubowych zmaganiach. Jedna z batalii finałowych jest już za nami i znamy już wygranego tych zmagań. Oczywiście tutaj mowa o zmaganiach Ligi Europejskiej. Kilka dni po finale Ligi Europy nadejdzie czas na rozpoznanie werdykt w Lidze Mistrzów, jednak w tej chwili pragniemy skupić się na tych rozgrywkach pierwszych. Przeciwko sobie stanęły ekipy United z Manchesteru oraz Villarreal CF. Obecność tych dwóch drużyn w batalii finałowej zapowiadała, że na wielbicieli nożnej piłki czekało niesamowite widowisko. I w istocie ten finałowy pojedynek był szczerze fenomenalny.

Należy pod uwagę wziąć fakt, że finał zmagań Ligi Europejskiej był grany na murawie ekstraklasowej Lechii w naszym kraju. Dla państwa polskiego bez cienia wątpliwości to duży zaszczyt, iż okazję mieliśmy ugościć dwie tak fenomenalne drużyny. Selekcjonerem ekipy Villarreal jest Emery Unai, który jest znany z faktu, iż jest w stanie wygrywać w finałach turnieju Ligi Europy. Pomimo tego, że prowadzony przez Emery'ego Unai'a zespół nie był faworyzowany w pojedynku z United z Manchesteru, to właśnie piłkarze Villarreal zdobyli trafienie numer jeden w tym meczu finałowym. Piłkarze Solskjaer'a zdołali strzelić bramkę na remis. Ten mecz się skończył remisowym wynikiem i arbiter musiał zaprosić oba zespoły na dogrywkę. Fani piłkarscy podczas dodatkowego czasu gry nie mieli możliwości podziwiać bramek i właśnie z tego powodu arbiter zaprosił piłkarzy na konkurs jedenastek. Rzuty karne to loteria i rozsądnie będzie mieć świadomość tego faktu. Podczas tego spotkania skuteczniejszą drużyną był Villarreal CF szkolony przez Emery'ego, który wygrał rezultatem 11:10. To był bardzo emocjonujący konkurs rzutów karnych. O triumfie hiszpańskiej drużyny zdecydowało nie strzelenie jedenastki przez Davida de Gea, czyli golkipera Czerwonych Diabłów.