Czeska reprezentacja pokonuje drużynę narodową Polski w pierwszym meczu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Czeska reprezentacja pokonuje drużynę narodową Polski w pierwszym meczu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Porażka zespołu narodowego Polski z czeską drużyną w pierwszym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

Poprzednie mistrzostwa świata w wykonaniu polskiej reprezentacji piłkarskiej były średnio udane. Rzecz jasna polscy piłkarze dali radę awansować do fazy play-off, ale nie wszystkim podobał się styl, w jakim to zrobili. Fani piłkarscy z naszego kraju zgodnie sądzili, iż zmiana na pozycji szkoleniowca jest wymagana. I chociażby dlatego prezes PZPN Cezary Kulesza podjął decyzję o przerwaniu współpracy z Czesławem Michniewiczem. Kolejnym trenerem polskiej narodowej drużyny został Fernando Santos, którego pierwszym istotnym oponentem była narodowa drużyna Czech. To było pierwsze starcie w eliminacjach do Euro 2024 i bardzo ważne było to, aby wygrać.

Humory w polskiej drużynie Przed pierwszym gwizdkiem arbitra były pozytywne, jednak weryfikacja nadeszła bardzo szybko. Już po trzech minutach starcia czeska reprezentacja bowiem dała radę zdobyć dwie bramki. Zarówno dla zawodników, jak i fanów zebranych na trybunach w Pradze było to gigantyczne zaskoczenie. Zawodnicy narodowej kadry Czech od początku spotkania wyglądali zdecydowanie lepiej od naszych piłkarzy i nic nie wskazywało na to, że w drugiej odsłonie to się zmieni. Drużyna narodowa Polski w drugiej odsłonie tego meczu prezentowała się nieco lepiej, jednakże to Czesi zdobyli trzecią bramkę. Strzelcem trzeciego gola w 64. minucie był Kuchta. Nasi zawodnicy usiłowali odrobić straty, jednakże udało im się strzelić tylko jedną bramkę na 3 minuty przed zakończeniem spotkania. Ten mecz w wykonaniu narodowej drużyny Polski był fatalny i warto to zaznaczyć. Szkoleniowiec z Portugalii Fernando Santos bez cienia wątpliwości nie tak debiut w naszej reprezentacji. W drugim starciu eliminacji polska kadra narodowa będzie się mierzyć z albańską reprezentacją narodową. W tym spotkaniu polska kadra musi odnieść wygraną.