W tym roku premiera nowego PlayStation5

W tym roku premiera nowego PlayStation5

Jeszcze w zeszłym roku zapowiedziano, iż w roku bieżącym Sony okaże fanom swoją najnowszą produkcję - PS5. Aktualnie pośród graczy w dalszym ciągu popularna okazuje się ostatnia konsola oraz nie wygląda na to, żeby zainteresowanie nią mogło być mniejsze. Jednakże Sony zdecydowało się na utworzenie konsoli do gier najnowszej generacji, a konsumenci czekają z niecierpliwością.

Najnowsze technologie w konsoli PS5

Marka Sony już wielokrotnie udowadniała, iż okazuje się pionierem na rynku i umie zadziwić swoich fanów. PlayStation 4 ustanowiła dosyć wysoką poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko przez kompletnie nowatorską jakość, której poprzednio nie przedstawiła żadna inna marka. Efekty graficzne, naprawdę wyczulone pady, gry nowej generacji - gracze bez cienia wątpliwości docenili takie wspomniane szczegóły oraz przez to aktualnie PlayStation 4 okazuje się być najszybciej sprzedawaną konsolą do gier wszech czasów.

Jednak premiera PS4 nie była pozbawiona problemów na starcie premiery - Sony miało zamiar przekroczyć wszystkie technologie (co faktycznie udało im się), ale wypuszczenie oraz przedpremierowe zaprezentowanie konsoli wzbudziły ambiwalentne uczucia. Fanom, którzy byli przyzwyczajeni do rewolucyjnej konsoli PS3, nie w stu procentach pasowały na przykład kontrolery, albowiem na starcie wydawało się, że są naprawdę niekomfortowe w użyciu. I tak DualShocki miały nieco podmienioną formę, lecz kłopotem okazała się pierwotna wersja PS4. PlayStation4 nadmiernie przegrzewała się, urządzenie potrafiło także samodzielnie się resetować.

Jednak po pewnym czasie i aktualizacjach wdrażanych na bieżąco, okazało się, że mimo wszystko Sony idzie w pożądaną stronę, a zaprezentowana konsola do gier ma łatkę kultowej. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo osób wspomina wysoce ciepło.

PS5 - jak zaprezentuje się na tle innych?

Zapewne niejeden gracz oraz pasjonat nowinek technologicznych z niecierpliwością oczekuje ukazania się nowej konsoli. Sony potwierdziło, iż gry znane z PlayStation 4 będą działały na najnowszej konsoli (mimo wszystko nie będzie to działało w drugą stronę, co licznym fanom się nie podoba). Mamy już pierwsze teorie o kłopotach z preorderami - ponoć japońska firma nie może się wyrobić z produkowaniem, aczkolwiek nie mamy pewności, czy nie są to tylko fałszywe głosy hejterów. W Internecie wyskakują się kolejne wiadomości też o tym, że PS5 ma rzekomo kłopoty z jakością obrazu 4k. Mimo tego i w tym przypadku nie ma pewności, jaka będzie prawda. Wszystko pewne będzie w chwili premierowego ukazania się sprzętu, tj. 19 listopada 2020.