W przyszłym sezonie w Pucharze Europy rywalizować będzie Eintracht z Frankurtu!

Warto zrozumieć to, że rozgrywki Ligi Europejskiej w trakcie sezonu 2021/2022 były bardzo pasjonujące. Otrzymaliśmy szansę oglądać mnóstwo fantastycznych spotkań i niesamowicie trudno było odgadnąć głównego faworyta do końcowego triumfu. Bez cienia wątpliwości gigantyczną niespodzianką był fakt, że w fazie pucharowej rozgrywek Ligi Europy grała FC Barcelona, która została wyeliminowana z Champions League. Zawodnicy Dumy Katalonii mieli niezbyt dobry start sezonu 21/22, jednak wiosną wyglądali dużo lepiej. Sporo specjalistów twierdziło, że głównym pretendentem do triumfu w Lidze Europejskiej jest właśnie Barca. Wszystko uległo zmianie w chwili, gdy do Barcelony przyjechał niemiecki Eintracht. Gracze Barcelony przegrali z niemieckim zespołem dwa do trzech i byli naprawdę zdziwieni. I od tego czasu zaczęła się niezwykła gra piłkarzy Eintrachtu.

Drużyna z Frankfurtu dała radę zakwalifikować się do finału zmagań w Ligi Europy, gdzie ich przeciwnikiem była drużyna Rangers FC. W tej edycji Europa League wyśmienicie radziła sobie również szkocka ekipa i bez wątpienia był to godny przeciwnik dla niemieckiego klubu. Naprawdę sporo kibiców przyjechało na finałowy pojedynek Ligi Europejskiej, który odbywał się w Sewilli. Właśnie z tego powodu na trybunach mieliśmy okazję obserwować prawdziwe piłkarską ucztę. Starcie to było naprawdę wyrównane i należy mieć świadomość tego faktu. Troszkę lepiej zaczęli je jednak piłkarze Rangers FC, którzy wyszli na prowadzenie 1:0. Jednak zawodnicy niemieckiego zespołu nie planowali rezygnować i parę minut później odpowiedzieli bramką. Nie nie mieliśmy okazji podziwiać już bramek do zakończenia pojedynku finałowego i dlatego sędzia zarządził dogrywkę. O triumfatorze Europa League zadecydować miały karne, gdyż podczas dogrywki także nie padł decydujący gol. Eintracht Frankfurt był skuteczniejszym klubem podczas karnych i wygrał rezultatem 3:2. Dla szerokiego grona kibiców Eintrachtu to była z pewnością fantastyczna okoliczność.