W finale gracze zespołu niemieckiego pokonali reprezentację Portugalii! Niemiecka kadra zdobyła Starego Kontynentu mistrzostwo młodzieżowe!

Kadra Niemiec po przerwie trwającej dwa lata wraca na europejski tron w młodzieżowym futbolu. Piłkarze szkoleni przez trenera Stefana Kuntza wygrali po naprawdę wspaniałym meczu z portugalską drużyną rezultatem jeden do zera. Dla reprezentantów drużyny Niemiec był to trzeci pod rząd pojedynek finałowy młodzieżowych Mistrzostw Europy. W dwóch ostatnich meczów reprezentanci Niemiec dwa razy spotykali się z ekipą Hiszpanii. Przed czterema laty drużyna Niemiec pokonała drużynę z Hiszpanii. Po 2 latach piłkarze drużyny hiszpańskiej się zrewanżowali i wygrali w finale dwa do jednego. Reprezentacja Niemiec w tym przypadku była zmuszona grać z portugalską drużyną, która także chciała zdobyć to wartościowe trofeum. Gracze z Niemiec finalnie sukces świętowali rezultatem 1:0, a bramkę rozstrzygającą strzelił Nmecha na samym początku 2 połowy.