Polska narodowa kadra już zna rywala w rywalizacji o zakwalifikowanie się do mundialu w Katarze! Zawodnicy z Polski będą walczyć z rosyjską kadrą narodową o finał baraży!

Polska narodowa kadra już zna rywala w rywalizacji o zakwalifikowanie się do mundialu w Katarze! Zawodnicy z Polski będą walczyć z rosyjską kadrą narodową o finał baraży!

Nie da się zaprzeczyć, iż końcówka kwalifikacji do czempionatu światowego ze strony zespołu polskiego była naprawdę przeciętna. Wprawdzie piłkarze z Polski byli w stanie zapewnić sobie udział w barażowej rywalizacji, ale ze zbyt dużą arogancją podeszli do starcia z węgierską reprezentacją narodową. Nie mogliśmy być uprzywilejowani podczas losowania barażowych par, gdyż nie udało się wygrać. Wylosowaliśmy względnie prostą barażową ścieżkę więc jednak mamy sporo szczęścia. Pierwszym przeciwnikiem piłkarzy z Polski ma być rosyjska narodowa drużyna, która na zeszłych światowych mistrzostwach doszła aż do czołowej ósemki. Był to bez najmniejszych wątpliwości niesamowity rezultat dla piłkarzy trenera Czerczesowa Stanisława, jednak po tym turnieju ich forma nie układała się za dobrze. I między innymi z tego powodu możemy żywić nadzieję na to, że będziemy w stanie ugrać kwalifikację do pojedynku finałowego turnieju barażowego o miejsce na światowych mistrzostwach w Katarze.

Przed rozlosowaniem barażowych przeciwników na trenera polskiej drużyny Paulo Sousę spadła duża fala krytyki za wyjściowy skład, który zdecydował się puścić w spotkaniu z narodowym zespołem Węgier. Duże grono dziennikarzy dyskutowało nad kwestią tego, żeby sięgnąć po zupełnie świeżego selekcjonera przed ważnymi starciami. Jednak póki co portugalski trener zatrzymał swój stołek i trzeba pamiętać o tym, iż miał przy rozlosowaniu wiele szczęścia. W ten sposób daliśmy radę uniknąć bardzo skomplikowanej batalii z zespołem narodowym Włoch, a więc aktualnymi mistrzami Starego Kontynentu. W ostatnim spotkaniu będziemy toczyć bój na Narodowym w Warszawie z triumfatorem pojedynku między narodowym zespołem Szwecji, a narodową kadrą Czech jeżeli uda się nam zwyciężyć rosyjską reprezentację narodową. Starcie z zawodnikami ze Szwecji bez najmniejszych wątpliwości byłoby fenomenalną szansą do rewanżu za porażkę wynikiem 2:3 na mistrzostwach Starego Kontynentu. Dobrze jednak zrozumieć to, iż starcie z kadrą narodową Rosji nie będzie dla zawodników z Polski proste. Jeśli marzymy o awansowaniu na mundial to polska narodowa drużyna musi wdrapać się na wyżyny swoich futbolowych zdolności.