Polandrock 2018

Polandrock 2018

Po raz pierwszy jeden z najpopularniejszych i największych festiwali w naszym kraju, odbywał się jako Pol'and'Rock Festival. Dawny „Przystanek Woodstock”, który dumnie nosił tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją ze względów prawnych. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbył się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i co roku przyciąga ogromne tłumy fanów granej tam muzyki i niezwykłego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal zmieniał się i ewoluował z upływem czasu. Na jego szybki rozwój wpływało nie tylko rosnące zainteresowanie miłośników muzyki, ale co za tym idzie, coraz większa liczba sponsorów festiwalu. Liczba dni festiwalu wydłużyła się z początkowych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość występów gwiazd zagranicznych oraz ilość osób zainteresowanych tym eventem. Od dłuższego czasu liczba fanów "woodstocku" waha się między 300 a 750 tysięcy. Festiwal jest całkowicie darmowy, a porządku pilnują odpowiednie służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Pol'and'Rock Festival nie jeden raz nominowany był do konkursów mających na celu wyłonienie najlepszych europejskich i światowych festiwali. Organizacja odbywa się na światowym poziomie. Jednak uczestnicy cenią sobie najbardziej coś więcej niż tylko dobrą organizację. Osoby, które od lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival zwracają uwagę na niesamowity panujący tam klimat i atmosferę przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, które pozwala na bezgraniczną i bezpieczną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje przeróżne warsztaty i spotkania, uczestnicy mogą porozmawiać z wyjątkowymi ludźmi, poddać się medytacji lub pogłębić wiedzę z wielu dziedzin nauk.

Jednego można być pewnym – warto przeżyć choć raz niesamowite momenty wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje ogromna szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, zakochasz się w cudownej atmosferze i wrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!