Piłkarze niemieckiego zespołu byli bez żadnych szans i ostatecznie przegrali rezultatem zero do czterech! Zaskakujące zwycięstwo mistrza holenderskiej ligi w rozgrywkach Ligi Mistrzów!

Świetny mecz mieli szansę oglądać kibice futbolu zebrani na obiekcie w Amsterdamie. Na swoim terenie amsterdamski Ajax podejmował we wtorek wieczorem BVB, a więc silny klub z Bundesligi niemieckiej. Na samym początku należy powiedzieć o tym, iż Ajax fenomenalnie rozpoczął zmagania w obecnie trwającej edycji Pucharu Europy. Mistrzowie holenderskich rozgrywek przed wtorkowym starciem mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa i w pojedynku z Borussią ich celem ponownie były trzy punkty. Tym razem jednak miało nie być aż tak łatwo, ponieważ gracze Borussii także mieli chęć na zwycięstwo podczas tego spotkania. W tym starciu bardzo ciężko było określić faworyta do triumfu i trzeba mieć to na uwadze. Oba zespoły miały wyrównane szanse i wszystko rozstrzygnąć się musiało w trakcie dziewięćdziesięciu minut. Bez żadnych wątpliwości mało kto oczekiwał tak słabego meczu ze strony Borussii Dortmund i równolegle tak bardzo dobrego występu piłkarzy Ajaxu Amsterdam.

Rzeczywistość była jednak niesamowicie nieubłagana dla sympatyków niemieckiej drużyny. Piłkarze mistrza holenderskiej ligi od pierwszych minut tego spotkania prezentowali się znacznie korzystniej od swoich oponentów. Będący w genialnej dyspozycji w aktualnym sezonie Haaland był podczas tego starcia w pełni wyłączony i nie umiał wyszukać drogi do bramki rywala. Ajax natomiast okazał się nadspodziewanie skuteczny, czego najlepszym dowodem jest finalny rezultat meczu. Rezultatem 4:0 wygrali Zawodnicy zespołu holenderskiego Ajaxu i w taki sposób mogli się umocnić na pierwszej lokacie w grupowych rozgrywkach. Bez wątpienia to zwycięstwo może ich przybliżyć do awansowania do fazy pucharowej, która rozgrywać się będzie po przerwie zimowej. Piłkarze Borussii z Dortmundu teraz mają dwa tygodnie na uszykowanie się do spotkania rewanżowego, które zostanie rozegrane na ich terenie. To na pewno będzie okazja na to, by chociaż trochę zrehabilitować za niekorzystny rezultat na stadionie w Amsterdamie. Futbolowi fani z Europy są urzeczeni formą przedstawianą przez graczy szkoleniowca Erika Ten Haga i zaczynają wierzyć w powtórzenie wyniku z edycji 2018/2019, kiedy to to Ajax z Amsterdamu się dostał aż do 1/2 finału Pucharu Europy zwyciężając we wcześniejszych rundach kilku faworytów.