Niesamowity pojedynek i porażka mistrza Anglii w 26. kolejce! Tottenham Hotspur zwyciężył mistrza Anglii po golu w końcówce spotkania!

Niesamowity pojedynek i porażka mistrza Anglii w 26. kolejce! Tottenham Hotspur zwyciężył mistrza Anglii po golu w końcówce spotkania!

Mnóstwo fanów piłki nożnej z całej Europy uważa, iż angielska ekstraklasa jest w chwili obecnej najtrudniejszą ligą piłkarską na całym świecie. Angielska Ekstraklasa od lat pielęgnowała własną markę, a perfekcyjnym tego dowodem są sprzedażowe wyniki, które te rozgrywki osiągają co sezon. Piłkarskie zespoły z ligi angielskiej niemalże co roku świetnie wyglądają w europejskich pucharach i należy to sobie uświadomić. To, iż w tej chwili panującym zwycięzcą rozgrywek Ligi Mistrzów jest Chelsea FC, a więc drużyna z angielskiej ligi jest tego bardzo dobrym dowodem. Bez cienia wątpliwości chęć na zwycięstwo w tych najistotniejszych pucharowych rozgrywkach ma także mistrz Anglii. Gracze mistrza angielskiej ligi rok wcześniej dotarli do finału Champions League, jednak wtedy zmuszeni byli zaakceptować dominację drużyny prowadzonej przez Tuchela. Dla trenera City Guardioli, który w obecnym sezonie wzniesie się na wyżyny, by sięgnąć po wymarzone europejskie trofeum był to z całą pewnością duży cios.

City jest na idealnej drodze, by uprościć sobie drogę po puchar Champions League i dobrze mieć to na uwadze. Nad pozostałymi klubami udało im się wypracować solidną przewagę w ligowych rozgrywkach, co da im szansę dużo mocniej skupić się na rywalizacji w Europie. Piłkarze mistrza Anglii w sobotę rywalizowali londyńskim Tottenhamem i bez wątpienia nie oczekiwali tak trudnego spotkania. Dynamicznie wyruszyła z atakami od początku spotkania ruszyła ekipa londyńskiego Tottenhamu, czego efektem był gol już po 4 minutach spotkania. Piłkarze z Manchesteru byli zobligowani ruszyć do gonienia rezultatu. Bez żadnych wątpliwości sympatycy piłkarscy z Manchesteru się ucieszyli, kiedy piłkę do bramki w 36. minucie wpakował Ikay Guendogan doprowadzając tym samym do wyniku remisowego. Do głosu w drugiej części tego spotkania doszli znowu doszli zawodnicy Tottenhamu Londyn, którzy za sprawą Harryego Kane'a wyszli na prowadzenie. Wyglądało na to, że to spotkanie zakończy się zwycięstwem londyńskiego Tottenhamu, lecz w 92 minucie z jedenastu metrów do remisu doprowadził Riyad Mahrez. W ostatniej minucie tego meczu sędzia podyktował jedenastkę dla londyńskiego Tottenhamu. Jedenastkę na trafienie zamienił Harry Kane, który w ten oto sposób zagwarantował triumf dla przyjezdnych.