Nadzwyczaj ciężkie spotkanie polskiej kadry w eliminacyjnych zmaganiach do katarskiego mundialu! Piłkarze naszej kadry pokonali albańską narodową drużynę i zbliżyli się do grania w barażowych potyczkach!

Z pewnością dostanie się do czempionatu światowego może być dla kibiców futbolu z całej Europy naprawdę istotne. Trwające w tym momencie kwalifikacje musiały zostać w tym przypadku wyjątkowo przełożone ze względu na sytuację z COVID-19 z zeszłego roku. Drużyna polska zaczęła rywalizację w kwalifikacjach do mundialu z nowo zatrudnionym trenerem Sousą Paulo, którego zadaniem jest ustawić reprezentację do walki o awans na rozgrywane w przyszłym roku mistrzostwa świata w Katarze. Dla zespołu polskiego początek walki w kwalifikacjach nie był nazbyt udany, jednak najważniejsze jest to, iż zdołaliśmy ugrać parę istotnych punktów. Oponentem zespołu narodowego Polski na wieczór we wtorek była kadra Albanii, która przed tym starciem znajdowała się jedną lokatę wyżej w klasyfikacji grupy kwalifikacyjnej. W praktyce oznaczało, że piłkarze polscy powinni zdobyć trzy oczka, jeśli chcieli wciąż marzyć o kwalifikacji na czempionat światowy.

początek tego spotkania był niezwykle zacięte i niesamowicie trudno było wskazać głównego faworyta do wygranej i należy zwrócić uwagę na ten fakt. Wynikiem 0:0 skończyła się pierwsza połowa pojedynku, co bez wątpienia było znacznie lepszą okolicznością dla drużyny gospodarzy. W kolejnej połowie dyspozycja polskich graczy prezentowała się dużo korzystniej i byliśmy zdecydowanie bliżej zdobycia gola. W rozrachunku końcowym to narodowa drużyna Polski była w stanie zdobyć bramkę i wysunąć się na prowadzenie podczas tego starcia. Świderski wykorzystał fenomenalne podanie Klicha po tym jak zameldował się na placu gry w drugiej połowie meczu. Po raz kolejny trener Paulo Sousa zaprezentował, że potrafi wprowadzać graczy z ławki rezerwowych podczas trwania pojedynku. Z uwagi na straszne zachowania sympatyków Albanii starcie musiało zostać na paręnaście minut wstrzymane. Jednak po wznowieniu gry obraz gry nie uległ zmianie i to zawodnicy polscy mogli radować się z powodu trzech oczek. Uzyskany na wyjeździe wynik 1 do 0 to fenomenalna informacja w kontekście zmagań o dostanie się do mistrzostw świata. Piłkarska reprezentacja Polski jest na tą chwilę na miejscu drugim i sprawa promocji do barażowych zmagań jest zależna jedynie od naszych zawodników.