Gracze prowadzeni przez Tuchela Tomasa zdołali zwyciężyć Tottenham Londyn rezultatem 1:0 po fenomenalnym spotkaniu! Chelsea FC zapewniła sobie kwalifikację do finałowego meczu rozgrywek Pucharu Angielskiej Ligi!

Gracze prowadzeni przez Tuchela Tomasa zdołali zwyciężyć Tottenham Londyn rezultatem 1:0 po fenomenalnym spotkaniu! Chelsea FC zapewniła sobie kwalifikację do finałowego meczu rozgrywek Pucharu Angielskiej Ligi!

Wielbiciele futbolu z Wysp w środowy wieczór byli skoncentrowani na pojedynku, który był rozgrywany między Tottenhamem Londyn, a londyńską Chelsea. Zwycięzca półfinałowej batalii miał otrzymać awans do wielkiego finału Pucharu Ligi Angielskiej, a więc stawka tego starcia była bardzo wysoka. londyńska Chelsea, która odniosła zwycięstwo wynikiem 2:0 na własnym stadionie w pierwszym spotkania tych dwóch zespołów była znacznie lepsza. To jednak nie znaczyło, że w rewanżowym starciu będzie brakowało fascynujących akcji. Wręcz przeciwnie od początku do końca piłkarscy kibice mieli okazję obserwować fantastyczne starcie. Prowadzeni przez Antonio Conte zawodnicy bez najmniejszych wątpliwości liczyli na pozytywny wynik, jednakże zespół londyńska Chelsea prędko ruszyła do ataku. Gracze Tuchela osiągnęli prowadzenie już po 18 minutach, gdy po fantastycznym dośrodkowaniu Mounta futbolówkę do bramki skierował Antonio Reudiger.

To był bez najmniejszych wątpliwości fenomenalny start spotkania dla londyńskiej Chelsea, która zdecydowanie przybliżyła się w taki sposób do finałowego pojedynku Pucharu Angielskiej Ligi. Od teraz gracze Tottenhamu Londyn odrobić musieli już trzy gole, aby chociażby doprowadzić do dodatkowych 30 minut. było to niezwykle trudne zadanie i nie można temu zaprzeczyć. Piłkarscy kibice którzy się zjawili na trybunach w Londynie mogli mieć również wiele pobudek do oburzenia z powodu VAR. Sędzia prowadzący to spotkanie aż dwa razy dyktował jedenastkę dla miejscowych, ale dwa razy też musiał decyzję te wycofywać po przejrzeniu sytuacji poprzez wykorzystanie VARu. Nimo przeciwności losu piłkarze Tottenhamu FC w dalszym ciągu starali się o jak najlepszy wynik i zdołali nawet ustrzelić gola. Jednakże tutaj ponownie musiał zainterweniować VAR i arbiter ogłosił, że Kane w momencie zagrania był na spalonym. W finalnym rozrachunku Chelsea FC wygrała ten pojedynek rezultatem 1 do 0 i będzie rywalizować w finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej rywalem będzie Arsenal Londyn lub Liverpool FC.