Francja została ograna i nie zdobędzie tytułu europejskich mistrzów! Wybitna szwajcarska reprezentacja zaliczyła awans do 1/4 finału rozgrywek Mistrzostw Starego Kontynentu!

Na wieczór poniedziałkowy sympatycy futbolu byli widzami fenomenalnego starcia na murawie w Bukareszcie. Mało dziennikarzy oczekiwało tego, że starcie pomiędzy francuską ekipą, a ekipą Szwajcarii może zagwarantować aż tyle niesamowitych doznań. Dopiero po rzutach karnych mogliśmy zobaczyć triumfatora tego meczu, a zawodnicy obu zespołów grali dobrze. Jako pierwsi bramkę zdobyli gracze szwajcarskiej drużyny, jednak gracze mistrzów świata wyśmienicie zaczęli połowę numer dwa, gdy dwa gole zanotował Benzema. Kiedy na 3 do 1 gola strzelił Pogba Paul mogło się zdawać, że emocje podczas tego starcia w tym momencie się zakończyły. Jednak reprezentanci szwajcarskiej kadry narodowej nie mieli w planach poddawać się i o dziwo zdołali doprowadzić do rezultatu remisowego. Główny sędzia tego spotkania nie miał wyjścia i był zobligowany poprosić piłkarzy na dogrywkę. O wyniku pojedynku zadecydować musiały karne, ponieważ dodatkowy czas rozgrywki również nie przyniósł ostatecznego rozstrzygnięcia. W trakcie rzutów karnych lepsza była narodowa drużyna szwajcarska, która wygrała rezultatem 5:4. Gracze kadry Szwajcarii będą toczyć bój z hiszpańskim zespołem w ćwierćfinałowym meczu.