Fantastyczny wynik w I. rundzie turnieju Ligi Europy! Legia zwyciężyła Spartak Moskwa i wysunęła się na lokatę pierwszą w grupie C!

Fantastyczny wynik w I. rundzie turnieju Ligi Europy! Legia zwyciężyła Spartak Moskwa i wysunęła się na lokatę pierwszą w grupie C!

Warto uświadomić sobie, że drużyny piłkarskie z Polski raczej rzadko są w stanie zapewnić polskim kibicom optymistyczne doświadczenia w europejskich zmaganiach. Zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, że zazwyczaj kluby z PKO Ekstraklasy szybko ponoszą porażki w zmaganiach kwalifikacyjnych i kończą swoją przygodę w rozgrywkach europejskich. Kibice piłki nożnej z naszego kraju w trwającym aktualnie sezonie mogli być jednak delikatnie bardziej ucieszeni z formy klubów PKO Ekstraklasy. W finalnym rozrachunku jedynie Legia awansowała do fazy grupowej zmagań europejskich, jednakże reszta drużyn na etapie kwalifikacyjnych rozgrywek poradziła sobie naprawdę dobrze. Jednak w dzisiejszym dniu chcielibyśmy się skoncentrować na dyspozycji Legii z Warszawy, która podczas wieczoru w środę zaczęła zmagania w grupowych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Rywalem w meczu numer jeden grupowej batalii był moskiewski Spartak, a więc bardzo zasłużony klub rosyjski.

Mnóstwo redakcji sportowych przed tym meczem jednogłośnie twierdziło, iż Legii z Warszawy bardzo trudno może być zdobyć jakiekolwiek punkty. moskiewski Spartak przed rozpoczęciem pojedynku zdawał się klubem zdecydowanie mocniejszym i mistrz polskiej ligi musiał się bardzo starać, żeby wywalczyć chociaż remis podczas tego meczu. Jednak rzeczywistość prezentowała się nieco inaczej, co z całą pewnością jest genialną nowiną dla sympatyków piłki nożnej z naszego kraju. Od początku spotkania piłkarze prowadzeni przez Czesława Michniewicza zgotowali drużynie gospodarzy i kilka razy byli bardzo blisko strzelenia bramki. Gracze Spartaka Moskwa z pewnością byli bardzo zdziwieni tym, w jaki sposób to starcie rozgrywają piłkarze mistrza polskiej ligi. Bardzo rozsądna była gra mistrza rozgrywek polskich i mogliśmy dostrzec w niej koncepcję na ten pojedynek. W sytuacji, kiedy na tablicy wybiła ostatnia minuta pojedynku zapowiadało się na to, iż spotkanie skończy się remisowym wynikiem. Wtedy jednak gracze Legii zorganizowali genialną kontrę, która zakończyła się trafieniem dla gości zdobytym przez Lirima Kastratiego. Gracze Spartaka próbowali ustrzelić wyrównującą bramkę, lecz nie starczyło im paru minut i to zawodnicy mistrza naszego kraju mieli możliwość celebrować wygraną.