Doskonały pojedynek zawodników Chelsea z Londynu! Finałowy pojedynek w tym sezonie nie dla graczy hiszpańskiego mistrza!

Doskonały pojedynek zawodników Chelsea z Londynu! Finałowy pojedynek w tym sezonie nie dla graczy hiszpańskiego mistrza!

Nożna piłka to w dzisiejszych czasach mająca ogromną popularność dyscyplina sportu na całym świecie. Wielbicieli tej dyscypliny istnieje spora ilość, z tej przyczyny nie powinno dziwić to, iż pojedynki piłkarskie mogą się poszczycić gigantycznymi rezultatami oglądalności. Dlatego iż opłaty za graczy z każdym kolejnym rokiem coraz większe i w ten sposób zespoły otrzymują szansę pozyskiwać znacznie więcej funduszy. W minionym tygodniu rozegrane zostały półfinałowe starcia rozgrywek Champions League. Champions League to bardzo ważne zmagania i dowolnie wskazany zaangażowany wielbiciel futbolu ma dużą świadomość tego. Naprzeciw siebie w spotkaniu półfinałowym do boju stanęły ekipy mistrza La Liga a także Chelsea Londyn, i z tego powodu każdy miał świadomość, iż spodziewać się można świetnego meczu. Z pewnością ten pojedynek nie zawiódł oczekiwań fanów nożnej piłki, ponieważ obie drużyny zaprezentowały wspaniałe zdolności. Do finałowej potyczki wskoczyć miała możliwość jedynie jedna drużyna i rozsądnie zdawać sobie z tego sprawę, gdyż piłkarze oraz selekcjonerzy o tym wiedzieli.

W prasie to spotkanie 1/2 finału było także prezentowane jako spotkanie dwóch początkujących oraz świetnie spisujących się trenerów. Zinedine Zidane a także Tuchel to trenerzy, którzy w trenerskim świecie w czasie ubiegłych lat mieli możliwość wyrobić sobie solidną renomę. Zidane jako prowadzący obecnego mistrza La Liga szansę miał na czwarty osobisty mecz finałowy Champions League w czasie 5 ostatnich lat. To bez wątpienia wspaniałe osiągnięcie, jednakże przy okazji obecnego pojedynku półfinałowego przez niego prowadzona drużyna nie potrafiła wygrać. Chelsea FC zapewniła sobie awans do finałowego pojedynku Ligi Mistrzów, ponieważ położyła na łopatki Real Madryt. Rozsądnie rozumieć to, iż gracze prowadzeni przez Tuchela zafundowali piłkarskim sympatykom świetne spotkanie w tamten dzień. Aktualni mistrzowie rozgrywek hiszpańskich mogą być zadowoleni z tego, iż stracili mało bramek, ponieważ grali bardzo słabo. W finałowej batalii Chelsea FC będzie toczyć bój z City z Manchesteru.