Brazylijska reprezentacja już zapewniła sobie awans do mistrzostw świata w Katarze! Zawodnicy z Brazylii są już pewni wyjazdu na mistrzostwa świata, gdyż ograli kolumbijską narodową kadrą wynikiem 1 do 0!

Brazylijska reprezentacja już zapewniła sobie awans do mistrzostw świata w Katarze! Zawodnicy z Brazylii są już pewni wyjazdu na mistrzostwa świata, gdyż ograli kolumbijską narodową kadrą wynikiem 1 do 0!

Futbolowi fani z całego świata świetnie zdają sobie sprawę z tego, iż kadra narodowa Brazylii to jedna z najlepszych reprezentacji piłkarskich. Wielokrotnie mamy szansę usłyszeć o perspektywicznym piłkarzu, który ma wielką szansę na doświadczenie bardzo dużej kariery w futbolu i pochodzi on akurat z Brazylii. To jest kraj, który puścił na Stary Kontynent naprawdę wielu graczy, którzy radowali oczy piłkarskich sympatyków z całej Europy. W tej chwili brazylijska drużyna narodowa posiada bardzo mocny skład, który bez żadnych wątpliwości jest w stanie rywalizować o pierwsze miejsce na katarskich mistrzostwach świata, które rozgrywane będą w 2022 roku. Warto podkreślić, iż gracze brazylijskiej narodowej kadry w świetnym stylu przebrnęli przez kwalifikacje do mundialu. Mieli okazję, by zagwarantować sobie awans do mistrzostw świata. W czwartkowy wieczór, jednak do tego potrzebowali triumfu z Kolumbią. Zawodnicy z Brazylii dobrze dali radę z tym rywalem i właśnie dzięki temu mieli okazję świętować wywalczenie kwalifikacji.

Reprezentacja narodowa Brazylii w aktualnie trwających eliminacyjnych zmaganiach do mistrzostw świata w Katarze wyłącznie raz straciła pełną zdobycz punktową. To dokładnie w pojedynku z kadrą Kolumbii, które zakończone zostało rezultatem zero do zera to miało miejsce. Nadszedł czas na spotkanie rewanżowe, w trakcie którego faworytem kolejny raz byli Brazylijczycy. Na stadionie w Sao Paulo to spotkanie zostało rozegrane i brazylijscy reprezentanci byli bardzo zmobilizowani, żeby ograć swoich przeciwników. W rozrachunku końcowym gospodarze zdołali ustrzelić rozstrzygającą bramkę, chociaż przez bardzo długi czas utrzymywał się na tablicy wynik remisowy. Bramkę, która przypieczętowała wygraną w trakcie tego spotkania strzelił Lucas Paqueta, który przyjął fantastyczne podanie od najlepszego piłkarze zespołu narodowego Brazylii Neymara Jr.. Brazylijska kadra narodowa takim sposobem została pierwszym zespołem z południowej Ameryki, która zdołała zapewnić sobie wyjazd na mistrzostwa świata w Katarze. Zmagania kwalifikacyjne są na finiszu i już za moment będziemy znać komplet zespołów, które będą walczyć o puchar mistrzów świata i trzeba to pamiętać.